Gevezesessizlik
oooo Kimler Gelmiş Efendim. Siz Gelmeseydiniz Biz Gelecektik!! gülümse

Gevezesessizlik

Yaşama Dair Her Şey Birlikte Hep Beraber

AnasayfaPortalliSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Canan Tan-Eroinle Dans (Kitap Tanıtımları)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
güler
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Kadın
Ülke : Türkiye
Burcu : terazi
Hangi Takımlısınız : Galatasaray

MesajKonu: Canan Tan-Eroinle Dans (Kitap Tanıtımları)   13th Kasım 2008, 13:15

Geçtiğimiz yıllarda “Piraye” adını taşıyan kitabı ile gündeme gelen Canan Tan, bu kez “Eroinle Dans” isimli romanlı ile okurla buluşuyor.

“Eroin konusunda, bilimsel ya da günlük tarzında, pek çok kitap yazıldı. Türk ya da yabancı, günlük tutan eroin bağımlıları, anılarını paylaştılar okurlarla. Bulanık kafalarıyla, edebi kaygı gütmeden, bulutların üzerindeki serüvenlerini anlattılar.
Gerçek anlamda bir “eroin romanı” yazmak isteyişim bundan,” diyor Canan Tan.
“Beyinlerin damağında edebiyat tadını duyarak da okunabilmeliydi eroinin hikayesi... Romandaki karakterlerin hepsi hayal ürünü. Ama yaşadıkları öylesine gerçek ki... Eylül’ü, Dünya’yı ya da Alev’i değilse bile Ayşeleri, Zeynepleri, Özgeleri bulabilirsiniz yakın çevrenizde...”

Eroinle Dans, yalnızca bir eroin öyküsü değil. Sigara ve içkiyle başlayıp esrar, kokain, sakinleştirici ya da uyarıcı haplarla süren, uzun, upuzun bir yolun son noktası eroin.
Merak, macera arayışı, çarpık ilişkilerin yaşandığı arkadaş çevreleri, rastlantı sonucu içinde bulunulan topluluğa uyum çabaları, bu konulara en uzak duran kişileri bile nasıl da içine çekebiliyor. Romanın iki kahramanı Eylül ve Dünya’nın başına gelenler de bunlardan farklı değil.
Eylül, ailesinin biricik prensesi el bebek gül bebek büyütülmüş en iyi okullarda okutulmuş pırıl pırıl bir genç kız. Yolundan sapmasını haklı çıkaracak hiçbir dayanağı yok. Ancak, çok güçlü arkadaşlık ve dostluk bağları bazen bataklığa sürükleyebiliyor insanları. Eroinle Dans, hem güçlü bir arkadaşlığı, hem de böylesine güçlü bir arkadaşlığın sonuçlarını anlatıyor.

buda benim bir solukta okudugum kitaplarda biridir herkese tavsiye ederim
Kullanıcı profilini gör http://gevezesessizlik.the-talk.net

Canan Tan-Eroinle Dans (Kitap Tanıtımları)
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gül Ahmedim. Canda canan Muhammedim... süper iahi
» Sinanpaşa Kayadibi Köyü (Kısa Tanıtım)
» Üyelerimizin Tanıtım Mesajları
» yeni gelmedim ama size kendimi tanıtmalıyım
» Adımlar(İçedönük-ruha)