Gevezesessizlik
oooo Kimler Gelmiş Efendim. Siz Gelmeseydiniz Biz Gelecektik!! gülümse
Gevezesessizlik

Yaşama Dair Her Şey Birlikte Hep Beraber

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yap  

Paylaş | 

slm gevezesessizlik sakinleri

YazarMesaj
güler
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Kadın
Ülke : Türkiye
Burcu : terazi
Hangi Takımlısınız : Galatasaray

MesajKonu: slm gevezesessizlik sakinleri   5th Kasım 2008, 16:43

insanlara gülümsemenin, düzgün akıcı konuşmamın, ikna kabiliyetinin önemini tekrar kavradığım iş hayatına ilk adımlarımı attıgım ılıca sağlık hizmetlerini ve yaşadıklarımı paylasmak istiyorum sizinle...

nerden anlatmaya başlasam bilmiyorum.ama başlıyalım bir yreden.evinizde günlük hayatınıza devam ederken ding dong ding kapınız calıyor bakıyorsunuz karşınızda 18-22 yaşlarınıda bir genç.size diş saglıgı hakkında bir kaç soru soruyor
-dişlerinizi düzenli fırcalarmısınız
-dif fırcanızı 3 ayda bir değiştirir misiniz
-çocuklarınız varmı? onlara diş sağlıgı kakkında bilgi verirmisiniz?
-sigara içer misiniz ? sdigaranın ağız ve diş sağlıgına verdiği zararları biliyormusnuz?
evet buna cevabınız evetse
(bazen hayır diyen insanlarda oluyor genellikle takma dişleri olanlar söylüyorlar )
ozaman size bir önerimiz olucak.biz calısan gencler ve ögrenciler olarak aileleri azda olsa bilgilendiriyoruz ve elimizde bulunan saglık bakanlıgından onaylı biş macunu sunuyoruz.(yukardaki sigara sorusunun cevabı evet ise)siz sigarada içiyormussunuz belki daha cok dikkatinizi çeker.(sigara için olanını uzatıyorumve başlıyorum özelliklerini anlatmaya)
ürünümüz sağlık bakanlığından onaylı olup dişlerdeki çay kahve sigara lekelerini temizlemektedir.günde iki defa nohut tanesi kadar kullanırsanız 1-1.5 hafta içinde dişlerdeki lekeleri gidermektedir aynı zamanda dişlerde tartar plak ve çürük olşumunu engellemektedir.eczanelerde fiyatı 8-10 ytl arasında değişmektedir ama biz ailelere tanıtım amaçlı akıllı diş fırçasıyla birlikte 5 ytlye veriyoruz.diş fıçamızın özelliğide üç ay sonra ortasındaki renkli kılların renk değiştirmesidir.sizin ailenizdede dişlerdeki renk bozuklugundan veye ağız kokusundan şikayetçi olan varsa tavsiye edebilirim.5 ytl aten cok büyük mebla değil aile bütcesini sarmaz.hem siz güzel dişlere sahip olmus olursunuz hemde bizim gibi ögrencilere destek olmus olursunuz sizin sayenizde prim alırız

işte bu 18-22 arası calısan gençlerden biriside bendim.genelde iyi insanlar hiç kötü kimse cıkmadı karsıma.en fazla kapıyı hiç açmıyorlar yada apt cıkramısnız hanfendi diyorlar.ama bazı arkdaslar daha sert tepkilerle karsılasanda olmus.ama ben sanslıydım. bazen huysuz yapılı insanlar denk geliyordu.onlarda ilgilenmiyorum kızım diyim kapatıyordu kapıyı.sunuda söylemeliyimki yazın kardseim aynı işte calısına kadar bende huysuz diye nitelendirdiğim insanlardandım.bazı insanlar var mesela delikten bakıyorlar ama kapıyı acmıyorlar ve siir oluyorsun onlara.ama kadere bakınki bende onlardandım.işte diyorlar ya bazı seyleri yasmadan anlıyammassın aynen öyle oldu yani.artık bizim evde bizirleri gelirse nezaketen de olsa dinlicem :)

üç hafta işte böyle insanlar uğrasarak ve patronlarımla mücadee vererek gecti.bir buasık yıkamam mevzusu vardı.cok pasaklıydı bizim patronlar mutfagı hiç temizlemiyorlardı.çalışan kızlara kakalıyorlardı.ve ilk hafta benden baska kız yoktu bu yüzden ben yıkıyordum ama sonra kullanımı düşündüğüm için onlara hayır demeye başladım.buda az biraz zıtlasşma yaptı.sonuçta ben büro elemanı değilim düzenli yıkıcaksam bana fazla para versnler degilmi haksızlık olmasın

ve artık sona geliyorum biz saat 10 ile 14..30 arasında calısıyorsuk. birgün bize saat 17. kadar calıscaksınız dediler.neden sorularımızıda cevap vermediler.ben ilk önce bir önceki gün kötü olan satışların acısınımı cıkarıyorlar diye düşündüm.sonrasaat14,30gibi bir mesaj geldi arkadaslar sefler toplanmıs gidiyorlar bürüoyu kapatıyorlarmıs.toplanın konusmaya gidelim içerde 150 ytl alacagım var.bulustuk bi yerde duyan sinirleniyor arkdaslarını arıyor toplaı basalım diye pek bir kimse gelmedi aama bede tedirgin olmaya basladım karakolluk filan olurmuyuz diye ama sonra yinede git dedim bubarıda yasayıp öğrenmeliyim baska patronlarlada aynı sonları yasamayacagım diye bir sey yok.gittik bizim toplanıp geldiğimizi görünce gerildi patron hepiniz farklı yerlere dgılmıstınız niye tolanıpta geliyorsanız fişlan diye.öalısanlarda birisi hep birlikte calısıyoruz hep birlikte geleli filan dedik.herkes sinirli biraz artistlendi ilk önce patron .sonra kıvırıoyr bizim kimsede paramız kalmaz bayramdan sonra verriz falan diye.bayramdan sobra verilmiyeceği kesin.bizde ürün aldık helallastık güzel güzel bitti.5 tane sattım şimdi elimde 35 tane daha diş macunu daha var onları satıcam ve maasımın karsılıgı olucak.ama arkadas tesadüfen 14.30 da büraya ugrayıpta toplandıklarını görmeseydi kacık gidiceklerdi. emeklerimizin üstüne bir bardak su içmekten tam köseden yırttık anlayacagınız.
buda bana der oldu ama bir dahakine daha cok arastırıp giricem bir işe.belliyidi elinde sonunda böyle sonuclanacagı ama bu kadar cabuk beklemiyordum.
neyse bu yazı birz karısık oldu inş okuyan kişinin sonunda kafası sişmez

herkese sevgiler

ve birde rica eger sizinde ilginç iş tecrübeleriniz anlatırsaznız iş hayatında yeni adımlar atan insanlara güzel seyler kazandırmısolur sunuz ve bence cok degerlide bi paylasım olur.şimdidedn herkese tsk.kendinize iyi bakın

En son güler tarafından 16th Ocak 2009, 13:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör http://gevezesessizlik.forumotion.com
[K]üçük prenses
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Kadın
Ülke : Ali Sami Yen
Burcu : Akrep
Hangi Takımlısınız : Galatasaray

MesajKonu: Geri: slm gevezesessizlik sakinleri   6th Kasım 2008, 16:31

Ablam tesekkür ederim bu faydali paylasim için Öptüm
Kullanıcı profilini gör http://www.gevezesessizlik.forumr.net

slm gevezesessizlik sakinleri